TÜM ÖZEL GÜVENLİK DERNEKLERİ FEDERASYONU

 

Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

    Anasayfa        Hakkımızda        Tüzük         Yönetim        İletişim            Email
 
Federasyon - BURSADA DELİCİ VE KESİCİ ALET TAŞIMAK YASAKLANDI - Tüm Özel Güvenlik Güvenlik Dernekleri Federasyonu
   
 BURSADA DELİCİ VE KESİCİ ALET TAŞIMAK YASAKLANDI

 Yazı Boyutu

 Tarih : 08.07.2009 - 18:28:35


Bursa Valisi Şahabettin Harput tarafından yayımlanan genelgeyle kent genelinde vatandaşların üzerlerinde her türlü kesici ve delici alet taşıması yasaklandı.

 

Vali Harput tarafından 17 kaymakamlık, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Cumhuriyet Başsavcılığı, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve ilgili birimlere gönderilen genelgede, il merkezinde ve ilçelerinde son zamanlarda bıçakla yaralama ve darp olaylarında artış olduğunun tespit edildiği belirtildi.

Bu olaylara kalabalık grupların karıştığı, tek veya çift yüzlü, sivri uçlu her türlü kesici ve delici aletlerin kullanıldığının gözlemlendiğine değinilen genelgede, şu ifadelere yer verildi:
?Tek veya çift yüzlü bıçaklar ile saldırı veya savunmada kullanılan 6136 Sayılı Kanun kapsamı dışında kalan sivri uçlu her türlü kesici ve delici alet, bir sanat veya mesleğin icra edildiği yerler ve taşınması zorunlu olan mahallerin dışında, kişilerin üzerinde taşındığında adam yaralama olaylarının artış göstererek, toplum huzurunu bozduğu, kamu düzeninin ve kişi dokunulmazlığının zarar gördüğü, kötü niyetli kişilerin değişik amaçlarla vatandaşlar üzerinde zaman zaman korku ve baskı oluşturabileceği, meydana gelen olaylardan anlaşılmıştır. Bursa il sınırları içerisinde, her türlü kesici, delici aletle adam yaralama olaylarının önüne geçilmesi, toplum huzurunun ve kişi dokunulmazlığının sağlanması amaçlanmaktadır. Bu karar, Bursa sınırları içerisinde, bir sanat veya mesleğin icra edildiği yerlerde kullanılması ve taşınması zorunlu olanların haricindeki her türlü kesici, delici ve benzeri alet ile bıçakların, kişi üzerinde taşınmamasını kapsar.?

Genelgede, karara uymayanlar hakkında 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 11. maddesi gereğince fiili, ayrı bir suç teşkil etmediği takdirde 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 32. maddesi ve diğer hükümleri gereği yasal işlem yapılacağı bildirildi.


  Editör : 

65 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
 Kaynak :  Ajanslar

 Kategori ¬ Federasyon

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 
 
 
 

Hukuki Destek

Ziyaretçi Defteri

 Duyuru

  ÖZEL GÜVENLİK GÜNÜNDE ATAMIZIN HUZURUNDAYIZ  

  2009 YILI ÖZEL GÜVENLİK SINAV TAKVİMİ  

 
"); document.write(""); document.write(""); document.write(""); document.write(""); document.write(""); document.write(""); document.write(""); document.write(""); document.write(""); document.write(""); for (s=0;s "); } count=1; while (count "); for (c=0;c"); linktrue=true; } } } if (count==thisdate) { document.write(""); } if (count "); } if (linktrue) document.write(""); document.write(""); count++; } document.write(""); document.write(""); startspaces=0; } document.write("

 Takvim

PazPtsSalÇrşPrşCumCts
"); // End -->
 

 Üye Dernekler

 İstatistikler

   
 Online : 1
 Bugün : 10
 Dün : 42
 Toplam : 14135
 Ip No : 67.202.59.141
     

 

Özel Güvenlik

Yönetim Kurul Kararları

Kanunlar

Yönetmelikler
Genelgeler
Emir Yazıları
Tebliğler
 

E-DEVLET

 

Üye Dernekler

 

Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 1.4911 1.4983
  Euro 2.1764 2.1869
 

Hava Durumu 

Reklam


Bu alana reklam verebilirsiniz

 

  
 

   © Copyright - 2008- Tüm Özel Güvenlik Güvenlik Dernekleri Federasyonu - Tüm Hakları Saklıdır.